Интерфейс за KKL комуникация с вграден ръчен превключвател за избор на K-линия в OBD-II диагностичен извод.
При автомобилите от FIAT Group се използват няколко комуникационни К линии изведени на различни позиции (пинове) в диагностичният извод на автомобила.
Този интерфейс ви позволява чрез механичен превключвател, да превключвате между комуникационните линии без използване на допълнителни кабели или преходници.
Може да се превключва между четири възможности: 7, 3, 9 или 12 пин.
Тук може да намерите повече информация за различните системи и кои линии се използват за връзка с тях: http://multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx
Линните са означени като KL(стандартна на пин 7), KL3, KL9 и KL12.
Диагностика на VAG автомобили - VW/Audi/Seat/Skoda с VCDS Lite (старо име VAG-COM)
Интерфейс за използване със софтуера VAG-COM версия 409.1 и VCDS-Lite версия 1.2 без каквито и да е ограничения и в пълна функционалност.
Продукта е подходящ за диагностика на автомобили VW, Audi, Seat и Skoda от 1990 до около 2004г.
Не е подходящ за автомобили изискващи директна CAN BUS връзка, такива са повечето модели автомобили след 2004г., за тях е подходящ HEX-USB+CAN или HEX-V2 за VCDS.
Позволява да се прочитат и изтриват кодове за грешки, живи данни, задействане на изпълнителни механизми, сервизни интервали, адаптации, кодиране и други във всички контролери.
Тук може да намерите повече информация за VAG-COM / VCDS.
За използване в стари модели автомобили с диагностичен извод VAG 2x2 е необходим допълнителен преходник.
За използване в микробуси VW LT също е необходим допълнителен преходник.
Има и възможност за диагностика на автомобили и на други производители по стандарта OBD-II.
Включва се в свободен USB порт.
Език на интерфейса - английски или руски.
VCDS Lite 1.2 работи под MS Windows XP или по-нов, 32 или 64бит. Включително и Windows 11.
Диагностика на Fiat/Alfa/Lancia автомобили с MultiECUScan (MES).
Интерфейсът може да се използва за диагностика на тези автомобили чрез MultiECUScan (старо име FiatECUScan).
Тук може да намерите повече информация за този софтуер.
Таблица на поддържаните контролери/интерфейси.
Поддържат се само автомобили с KL комуникация, за моделите с CAN BUS е необходим друг интерфейс, например ELM327.
За модели с 3 пинов извод за диагностика е необходим допълнителен преходник.
Език на интерфейса - БЪЛГАРСКИ, английски и др.
Диагностика на други автомобили.
Продукта може да се използва с множество софтуер предназначен за KKL интерфейс.
Диагностика на определени модели Subaru и др.
Комплекта включва:
- интерфейсен кабел с ръчен превключвател и конектори OBD16 и USB
- CD съдържащо: необходимите драйвери, подробно ръководство за инсталиране на български и ръководство за използване на български и английски.